گزارش‌ها

blank
مدیریت سایت

رقابت و همکاری: ویدئو وبسایت های چینی، نویسندگان زیرنویس، قوانین دولتی و بازار

وبسایت های ویدئویی چین در سال 2005، زمانی که وب سایت های اشتراک گذاری ویدئویی مثل یوتیوب، شرکت مستقر در آمریکا، ظهور کردند و نرم افزار پخش استریم نظیر به نظیر(P2P) در مقیاس جهانی در دسترس قرار گرفتند، پدیدار شدند. در زمان شکوفایی این وب سایت ها، چندصد وبسایت خصوصی ویدئویی چین وجود داشت و اغلب بدون مجوز فعالیت می کردند. در سال 2012، تعداد وبسایت های عمده و اصلی ویدئویی خصوصی به کمی بیشتر از ده وبسایت تنزل یافته بود که همه به کسب و کارهایی در مقیاس بزرگ تبدیل شده بودند.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

انتقال و اعمال دستورالعمل سرویس‌های رسانه‌ای صوتی و تصویری در کشورهای اتحادیه اروپا

تنظیم‌گر حوزه‌ی صوت و تصویر ایرلندی از رویکردی پرده‌برداری کرد که مبتنی بر «تنظیم‌گری جداگانه برای تمام محتواهای رسانه‌ای» و اتخاذ رویکردی کلان همراه با سازوکار مستحکم و نیرومند در حوزه‌ی پاسخ‌گویی به شکایات مرتبط با پلتفرم‌های اشتراک ویدئوست.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

روندهای رو به رشد صنعت صوت و تصویر فراگیر در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

متخصصان و پژوهشگران حوزه رسانه، دیجیتال، ارتباطات و فناوری هرساله بر اساس آمارها، اسناد و داده های موجود در پایان هر سال میلادی به پیشبینی روندهای رو به رشد حوزه های مختلف در سال پیش روی میلادی می پردازند. روندهایی که بخش های مرتبط حکمرانی از جمله دولت ها، صنعت و مخاطبان را تحت تاثیر قرار میدهند. در این گزارش به بررسی روندهایی از حوزه های مختلف فناوری، بازاریابی دیجیتال، صنعت ویدئو، رسانه های اجتماعی و ارتباطات پرداخته شده است که تاثیر مستقیمی بر صنعت صوت و تصویر فراگیر دارد.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

ذهن ما می‌تواند دستکاری شود: ترس متخصصین از شکل‌گیری یک ویرانشهر به واسطه تلفن‌های همراه

جاستین رزنتاین مدیر اجرایی فنی گوگل سیستم‌عامل لپ‌تاپ خود را دست‌کاری کرد تا برنامه ردیت را بلاک کند، خودش را از اسنپ­چت، که او را مانند هروئین می‌داند، محروم و فیس­بوک­اش را نیز محدود کرد؛ اما این‌ها کافی نبودند. در آگوست امسال، او قدمی رادیکال تر در مسیر هرچه کم تر کردن استفاده‌اش از رسانه‌های اجتماعی و دیگر تکنولوژی­های اعتیادآور برداشت. او گوشی آیفونی خریداری کرد و از دستیارش خواست تا روی آن گزینه کنترل والدین بریزد تا نتواند اپلیکیشن­های جدید دانلود کند.

بیشتر بدانید »