گزارش‌ها

مدیریت سایت

ذهن ما می‌تواند دستکاری شود: ترس متخصصین از شکل‌گیری یک ویرانشهر به واسطه تلفن‌های همراه

جاستین رزنتاین مدیر اجرایی فنی گوگل سیستم‌عامل لپ‌تاپ خود را دست‌کاری کرد تا برنامه ردیت را بلاک کند، خودش را از اسنپ­چت، که او را مانند هروئین می‌داند، محروم و فیس­بوک­اش را نیز محدود کرد؛ اما این‌ها کافی نبودند. در آگوست امسال، او قدمی رادیکال تر در مسیر هرچه کم تر کردن استفاده‌اش از رسانه‌های اجتماعی و دیگر تکنولوژی­های اعتیادآور برداشت. او گوشی آیفونی خریداری کرد و از دستیارش خواست تا روی آن گزینه کنترل والدین بریزد تا نتواند اپلیکیشن­های جدید دانلود کند.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

چگونه شبکه‌های اجتماعی بر واکنش و ترس ما از ویروس کرونا تأثیر می‌گذارد؟

شیوع جهانی اپیدمی ویروس کرونا پیامدها و آثار مختلفی در حوزه‌­های گوناگون سیاست­‌گذاری عمومی ا زجمله اقتصاد، سلامت و آموزش در سطوح متفاوت ملی و فراملی برجای گذاشته و همچنین دگرگونی‌­های نظری و عملی را در عرصه‌ بین‌­الملل در پی داشته است.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

توصیه سیاستی در ارتباط با مرامنامه های سرویس های داخلی

در دنیای امروز بستر فضای مجازی به یک میدان اصلی برای انجام طیفی از کارها مانند برقراری ارتباط با افراد، منبعی برای سرگرمی، انجام دادوستد و… تبدیل گشته است. درنتیجه‌ی تعاملات پیچیده‌ای که در این بستر رخ می‌دهد میزان زیادی از داده و اطلاعات به دست می‌آید که دولت‌ها و شرکت‌های گوناگون می‌توانند از جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل آن­ها استفاده‌های بسیاری داشته باشند.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

تأثیر ویروس کرونا بر صنعت استریم

مرکز مطالعات تنظیم­گری رسانه ساترا به‌عنوان بازوی علمی سازمان تلاش می‌کند تا ضمن تولید و ترویج ادبیات حوزه‌ی حکمرانی، سیاست­گذاری و تنظیم‌‌گری رسانه و ارتباطات، اقدامات سازمان را با نگاهی کارشناسانه و علمی موردبررسی قرار دهد تا از همین طریق ساترا به منزله‌ی سازمانی شواهدمحور و مبتنی بر پژوهش به انجام وظایف خود بپردازد.

بیشتر بدانید »
blank
مدیریت سایت

پادکست؛ چیستی، تاریخچه و اکوسیستم آن در ایران و جهان

دفتر مطالعات ساترا با همکاری گروه سیاست پژوهی هاتف به مناسبت روز جهانی پادکست اولین گزارش از مجموعه‌گزارش‌های صنعت صوت آنلاین در ایران را منتشر کرد. این گزارش به پدیده‌ی پادکست، تاریخچه و اکوسیستم آن در ایران و جهان می‌پردازد.

بیشتر بدانید »